info zš obříství

ZOO Chleby

  Výlet do ZOO Chleby u Nymburka

  17. května se vypravili prvňáčci, žáci 1. stupně, kteří nejeli do školy v přírodě a někteří šesťáci na výlet do trochu jiné ZOO. Je to první česká nestátní ZOO a letos je jí 21 let. To nic nemění na faktu, že je zajímavá a stojí za zhlédnutí. Navíc jsme oslavili Mezinárodní den prázdných tříd. Ten je míněn tak,že se žáci učí v přírodě. 

  I když nám počasí příliš nepřálo, celou cestu na místo nám pršelo, přece jen jsme měli štěstí. V areálu už na nás nepršelo, děti se nasvačily, zahřály teplými nápoji a nakoupily nezbytné suvenýry.

  To vše v suchu. Potom už se vypravily na prohlídku zahrady, tzv. staré části. Snad největším lákadlem je ohrožená opice Langur duk z čeledi kočkodanovitých. Je krásně zbarvená, pochází z jihovýchodní Asie. Že ani ostatní zvířata nebyla dětem lhostejná, je jasné. Každý žák si našel něco zajímavého. Po polední přestávce, svačině a relaxaci na herních prvcích se žáci pustili do další prohlídky, tentokrát v nové části zahrady. Ve výběhu volně pobíhali daňci, kteří se nechali hladit. Zajímaví byli medvědi ušatí a velbloudi. 

Závěrem si každý ještě mohl prohlédnout malé opičky, gekony, chameleony a hmyz.

I přes nějakou spadlou kapku se výlet vydařil a personál ZOO chválil žáky naší školy za vzorné chování.

Doprava také neměla chybu. Tak zase někdy příště!!!

 

[Irma Fendrichová]