info zš obříství

Přespolní běh Mělník

Naši žáci se v září zúčastnili okresního kola přespolního běhu, pořádaného DDM Mělník. Závod spočívá v uběhnutí určité vzdálenosti všemi členy (4) školního družstva a následným sečtením jejich celkového umístění. Součet s nejmenším výsledkem znamená nejlepší umístění. Do závodu jsme nastupovali se čtyřmi družstvy. Dvě chlapecká družstva z II. stupně (3 km, 2km), jedno chlapecké družstvo z I. stupně (1 km) a jedno dívčí družstvo z I. stupně (800m). Nejstarší chlapci a obě družstva z prvního stupně, zaběhly skvělý závod, vyhrály své kategorie a postoupily do krajského kola, které se konalo v Kutné Hoře. Zde se sešla běžecká elita s celého středočeského kraje. Nejvíce se dařilo nejstarším chlapcům, kteří se umístili na 4. místě. Všem zúčastněným děkujeme úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme k výborným výsledkům.

[Mgr. Svatopluk Šenk]