Páťáci a výtvarná výchova

Žáci páté třídy jsou šikovní na výtvarnou výchovu, tvoření je baví a dovedou být kreativní. V poslední době se jim povedly zejména dvě práce, první s názvem Sova a druhá s názvem Strom.

Na Sovu děti potřebovaly šablonu s výřezem kruhu (Měsíc),černou čtvrtku a modrý suchý pastel, kterým vytvořily zdání noci. Potom kuchyňskou houbičku namočenou do bílé tempery, kterou tupovaly Měsíc a černou temperu na větev se sovou. Po zaschnutí stačilo dokončit oči a sova byla na světě.

Strom se vytvářel nejprve na počítači, na kterém si žáci napsali několik slov strom různým typem i velikostí písma, dále si dopsali slovo ručně fixem. Na černém papíře vytvořili rámeček s nakresleným stromem a na papír se slovy jej nalepili. I.F.