info zš obříství

Divadlo Na Fidlovačce 2019

Ve středu 9. 10. 2019 vyjela 9. třída do Prahy, aby zhlédla v Divadle Na Fidlovačce divadelní představení „Cizinec“ v hlavní roli s Martinem Písaříkem.

     Vzhledem k tomu, že jsme měli místa v předních řadách, mohli jsme sledovat vynikající výkony herců téměř z bezprostřední blízkosti. Všichni v sále jsme se skvěle bavili, když hlavní postava Charlie prožíval nepříjemné až trapné situace plynoucí z toho, že byl svým kamarádem označen za cizince, který neumí anglicky a ostatním nerozumí. Ti se tedy neostýchali před ním mluvit o všem, a tak odkrývali svoje charaktery. Hra nakonec řešila i otázky xenofobie a dotkla se i hnutí Ku-klux-klan. Tudíž jsme se všichni během tohoto dopoledne něco dozvěděli ze života americké společnosti, neboť v Americe se děj odehrával, a zároveň jsme se i zasmáli humorným situacím.

     Všem se nám zdařilá komedie „Cizinec“ moc líbila, pro mnohé děti to prý bylo nejlepší představení, které kdy viděly. Tak třeba si ještě návštěvu nějakého divadla zopakujeme, než se na konci června rozejdeme.

                                                                                                                                                       [Mgr. Petra Holajová]