Zpět 9. třída v Památníku Karla Čapka ve Strži

9. třída v Památníku Karla Čapka ve Strži

02. 05. 2024
Mgr. Petra Holajová

Žáci 9. třídy spolu se 6 žáky z 8. A se 24. 4. 2024 vydali na návštěvu Památníku Karla Čapka ve Strži u Dobříše.

V osm hodin je vyzvedl objednaný autobus a vyrazili směr Kralupy nad Vltavou k ZŠ Gen. Klapálka, kde již na ně čekala třída 9. B, aby společně navštívili Starou Huť s Památníkem K. Čapka. Zhruba po dvou hodinách dorazili do cíle.

Naši deváťáci si nejprve prohlédli jednotlivé místnosti, kde měli možnost prohlédnout si vitríny s předměty patřícími bratrům Čapkovým a paní Olze Scheinpflugové, či panu Ferdinandu Peroutkovi, který byl na Strži častým hostem. Zároveň si vyslechli velice pěkný výklad paní průvodkyně o životě, díle i novinařině zejména Karla Čapka. Nakonec zhlédli krátký dokument o životě obou bratrů Čapkových.

Po prohlídce Památníku si všichni udělali krátkou procházku po okolí a vyrazili k domovu. Na zpáteční cestě ještě zvládli navštívit „mekáč“, kde se občerstvili, a hurá domů.