info zš obříství

Záložky putují na Horní Oravu

V naší škole se již stalo tradicí věnovat se česko – slovenskému projektu Záložka do knihy spojuje školy. Nejinak je tomu i letos, kdy jsme na projektu pracovali už osmým rokem. Naší partnerskou školou na Slovensku se stala Základná škola s MŠ Vitanová 90 z Horní Oravy v Žilinském kraji.

 Po kontaktních mailech a upřesnění počtu záložek jsme začali vyrábět, potřebovali jsme jich vyrobit 123. Do práce se tedy dala první, druhá,  třetí a pátá třída. Letos nás překvapila děvčata z osmé i deváté třídy, která se přidala mezi nás. Pomohly nám děti z družiny i jednotlivci. Slovenští žáci tedy určitě dostanou plný počet záložek a my se budeme těšit na balíček od nich.

Co nám projekt přináší? Zejména radost z tvoření. Dále poznávání kamarádů na Slovensku, seznámení se s jazykem, kulturou a  přírodou Slovenska prostřednictvím internetu a možná i dopisů.

Letošní práce byla pestrá. Mimo jiné děti šily, do záložek vkládaly dopisy, některé záložky jsou krásně zalaminované, od malých dětí jsou opatřené korálky. Prostě fantazii se meze nekladly a výsledek stojí za to.

Irma Fendrichová