info zš obříství

Záložka do knihy spojuje školy (ZŠ Lučenec)

Už pošesté se naše škola zapojila do mezinárodního projektu Záložka do knihy spojuje školy, tentokrát v režii celého prvního stupně. Tento projekt je každoročně vyhlášen v říjnu, v  Mezinárodním měsíci školních knihoven. Jeho smyslem je zejména podpora čtenářství a přátelství mezi českými a slovenskými školami.

V tomto měsíci slavíme také státní svátek, Den vzniku samostatného československého státu. I když nyní žijeme odděleně, máme se Slováky stále mnoho společného, a to je třeba si připomínat. Jména Masaryk, Beneš, Štefánik by žákům neměla zůstat cizí.

V letošním roce se do projektu přihlásilo 997 škol, z České republiky jich bylo 242 s 29 830 žáky, ze Slovenské republiky 755 škol s 97 688 žáky. Naší škole byla přidělena jako partnerská škola ZŠ Lučenec, Vajanského v okrese Bánská Bystrica.

Práce probíhala po vzájemném kontaktu obou škol. My jsme si slovenské kamarády našli na mapě a internetu, zjistili něco o jejich škole a městě a pak už jsme se pustili s chutí do práce. Záložky se dětem moc povedly. Vyrobily jich téměř 100.

Balíček se záložkami, fotkami i dopisem už byl do Lučence odeslán a naši žáci se těší, jaké záložky obdrží na oplátku oni.

Děkuji za práci a pomoc kolegyním a dětem z 1. stupně.

                                                                               I.F.