info zš obříství

Za poznáním do Liberce a Jablonce nad Nisou

Ve čtvrtek 22. září se vydali čtvrťáci, páťáci a deváťáci se svými učitelkami do Liberce do ZOO a do Muzea skla a bižuterie do Jablonce nad Nisou. V ZOO děti nejen obdivovaly zvířata, ale procvičovaly si s paní zástupkyní Najmanovou slovní zásobu v angličtině. Musíme říct, že si vedly dobře a názvy zvířat, barvy, krmivo apod. znají.

V muzeu je čekala tvůrčí dílna Doba císařská, která obsahovala prezentaci k 700. výročí narození Karla IV. a výrobu medailonku. Potom děti pracovaly v expozicích nad pracovními listy s tématikou Zvířata.

Po nezbytných nákupech se vydaly domů pohodlným autobusem. Všech 49 žáků se chovalo na jedničku, počasí bylo přímo ukázkové, děti si přivezly spoustu nových poznatků i zážitků.

Co víc si přát? Zase se někdy vydat za poznáním.

                                                                                             I.F.