info zš obříství

Příšerky na ZŠ Obříství

25. října 2017 se žákům ZŠ Obříství naskytl pohled na skupinu maskovaných bytostí v prostoru chodby 1. stupně, která se promenádovala po škole. Příšery naštěstí jen prošly školou do šaten a nikomu neublížily. Při bližším pohledu mohlo zkušené oko vidět, že ve skutečnosti se nejedná o nějaká monstra, či snad maskované psychopaty, ale o žáky čtvrté třídy.

Žáci čtvrté třídy předváděli jen „ovoce“ své práce v rámci pracovní a výtvarné výchovy, které se věnovali plných šest vyučovacích hodin! Proč by se tedy nepochlubili?

Úkol žáků nemohl být jasnější. Vytvořit masku k příležitosti 31. října- svátku Halloween. Pro ilustraci můžeme přiblížit pracovní postup, kterým ke kýženému produktu dospěli. Na počátku byl klasický nafukovací balónek, na který si žáci načrtli masku, po které touží. Pak přišlo na řadu lepidlo na tapety, to představovalo ideální pojivo pro útržky novin, které se na balónek nalepily v několika vrstvách. Zkušenější už vědí, že po zaschnutí vytvoří noviny s lepidlem tvrdou masu podobnou kartonu papíru. Pak už stačí jen balónek vyfouknout a polotovar masky opatřit gumou, aby držela maska na hlavě, nakonec dozdobit tak, jak si žák přeje.

Výsledky práce jsou velice úchvatné, místy i trochu děsivé. Tvrdá práce a pracovní nasazení žáků si rozhodně zaslouží odměnu, i kdyby se mělo jednat jen o překvapené pohledy spolužáků z jiných tříd, jak pozorují maskovaná individua pochodující po chodbách školy.

No uznejte sami, jestli by se Vám neježily vlasy hrůzou, kdybyste potkali takovou skupinku za tmy …