info zš obříství

Pověsti staré Prahy

Dne 14. 6. 2018 se osmá třída v počtu 16 žáků vydala na výlet do historických center našeho hlavního města.

Výprava započala na Novém Městě pražském na Karlově náměstí. První zastávkou se stal tzv. Faustův dům. Po Národní třídě žáci pokračovali k Novoměstské radnici. Přes Františkánské zahrady, kde si mohli odpočinout a občerstvit se nápoji a zmrzlinou, zamířili naši osmáci směrem ke Staroměstskému náměstí. Přes Pařížskou ulici pak došli až ke Staronové synagoze, u které si mohli prohlédnout a načerpat starodávný půvab židovského města…

Přes Karlův most už čekala jen Kampa a Malá strana, odkud žáci zamířili směrem na zastávku metra Malostranská a odsud zpět do Ládví a domů.

Celou cestu se žáci dovídali nové věci o Novém Městě, Starém Městě a Malé Straně, které se staly dějištěm mnoha zajímaných, mnohdy i hrůzostrašných, příběhů a pověstí. Golem totiž nebyl jediné pražské monstrum…

[Mgr.Heissler Klaudy, Bc.Karel Miláček]