Plavoběh 2017

Video zde

Ahoj, sportovci.

Stejně jako loni, tak i letos se náš žák Vít Kouba zúčastnil Plavecko-běžeckého poháru Středočeského kraje. Bylo potřeba se prokousat okresním kolem, které proběhlo v Mělníce a umístit se do třetího místa v kategorii, aby postoupil do krajského kola.

Vítek nastoupil v nejstarší kategorii D, kde soupeřili chlapci z osmých a devátých tříd. Loni toto okresní kolo vyhrál a i letos měl vysoké ambice. Tradičně se začínalo plaváním 100m, ve kterém Vítek exceluje.…… prostě nedal nikomu šanci. Od druhého jej dělila desítka sekund, které měl k dobru, když vybíhal na 1000 metrovou trať. Ani zde nenechal nikoho na pochybách, že chce jet na krajské kolo z prvního místa.

7. června se s Vítkem opět setkáváme. Teď již v Čelákovicích na krajském kole Plavecko-běžeckého poháru…. Z loňska zde Vítek obhajuje druhé místo. Loňský vítěz mezitím opustil základní školu, nicméně na jeho místo přibylo nemálo kvalitních soupeřů. Opět závody začínají plaváním, ve kterém je Víťa nedostižný, ovšem pozor konkurence je velká. Vítek vítězí o pouhé dvě sekundy před dalšími dvěma plavci. Po plavání sprcha, rozběhání, protažení a jede se závodit. Vítek vyráží jako první, ale v zádech má tři „chrty“, kteří mu dýchají na záda a to velmi výrazně. Čekáme na proběhnutí prvních 500 metrů. První probíhá závodník s číslem dva, Vítek se s malým odstupem drží v tříčlenné skupině za vedoucím běžcem. „Víťo běž, makej!!“ Opět se nám ztrácí ve stínu stromů a keřů. Necelé dvě minuty čekání…..člověk by nevěřil, jak mohou být dlouhé. A už se blíží první běžec a probíhá cílem, kde je Víťa??..druhý běžec, třetí běžec a konečně třetímu na paty dýchá Vítek….ale je to těžké, síly docházejí, cílem probíhá na čtvrtém místě. Zklamání je v jeho očích patrné, nechal na trati všechny své síly. Nevadí, porazili jej kluci, kteří byli prostě lepší, a to se někdy v životě stává. Stejně je to krásná bramborová medaile, která je v takto nabité konkurenci velkým úspěchem. GRATULACE Vítkovi a díky za skvělou reprezentaci.

S pozdravem Váš sportovní komentátor Konrád Spatrakus.