info zš obříství

Obřístevské posvícení 2017

Každoroční hezkou tradicí je posvícení, které se letos konalo v sobotu 7. října na návsi a v zámecké zahradě.

            Při  zahájení  celé  akce vystoupily žákyně naší školy s historickým tancem, který s nimi připravily paní učitelky A. Heissler Klaudy a Z. Švihlová.

K bohatému programu, který připravovali někteří zastupitelé naší obce, jsme také přispěli přípravou sportovního odpoledne. V zahradě si mohly děti na jednotlivých stanovištích vyzkoušet hod frisbee, kroket, střelbu ze vzduchovky, slalom s fotbalovým míčem, překážkovou dráhu, apod. Na jednotlivých stanovištích pomáhali při organizaci žáci 5. a 9. třídy a paní učitelky K. Najmanová, E. Flíčková, J. Dvořáková, E. Houštecká. Také jste mohli vidět drezuru malých králíků, kterou připravily K. Tůmová a M. Ondříšková.  Paní kuchařky a žákyně 9. třídy napekly chutné koláče, které nesmí chybět na žádném posvícení.

Všem, kteří pomáhali, moc děkuji a vážím si Vaší práce.

                                                                                                          Eva Flíčková