O pejskovi a kočičce - divadlo Minor

Ve čtvrtek 30. listopadu prožili prvňáčci a druháčci krásný den. Byli totiž v divadle Minor v Praze, kde zhlédli představení O pejskovi a kočičce.

Na příběhu dětství sourozenců Čapkových (Heleně, Josefovi a Karlovi) byl postaven celý děj. Tyto děti si také hrály, když byly malé a tropily různé skopičiny, kreslily si, vyprávěly a měly své sny.

Tak žáci poznali pohádku O panence, která tence plakala, O pyšné noční košilce nebo Jak si myli podlahu.

V rolích dětí se představili dospělí herci, kteří navázali blízký kontakt se žáky. Velice vtipné byly dialogy i kulisy, např. rádio představovali hudebníci. Děti viděly i prvky černého divadla. Představení všechny hodně pobavilo a rozesmálo.

Zájezd do Prahy se vydařil, děti se chovaly vzorně v autobuse, při chůzi frekventovanými místy Prahy i v divadle.

Irma Fendrichová