info zš obříství

Noc s Andersenem v 5. třídě

Dne 31.3. se na přibližně 1 666 místech naší republiky i v ostatních zemích 98 000 dětí a dospělých zúčastnilo už sedmnácté Noci s Andersenem. Tuto akci na podporu čtenářství vymyslely před léty knihovnice Hanka a Mirka jen pro pár lidí. Protože se těší obrovskému zájmu, rozrostla se do neuvěřitelných rozměrů. Letos byla zaměřena na časopis Čtyřlístek, 20. výročí knihy Harry Potter a pohádku H. Ch. Andersena Císařovy nové šaty.

V páté třídě jsme se sešli nad kvízy, křížovkami a soutěžemi. Všichni soutěžící byli odměněni cenami. Občas bylo nutné soutěžní zápolení proložit svačinkou a později večeří. Vše připravili zdatní rodiče s pomocí dětí. Jídla a pití bylo hodně, o ceny nebyla také nouze. V programu jsme pokračovali čtením detektivek a zdárně našli zločince. Také jsme si pustili na interaktivní tabuli pohádku. Závěrem děti pomohly připravit stezku odvahy pro prvňáčky a stezkou je i prováděly, aby se malí účastníci nebáli.

Letošní Noc s Andersenem se nám povedla. Děkujeme všem, kteří nám pomohli se zajištěním pohoštění a cen. I. F.