info zš obříství

Florbalová liga 2017

Vážení sportovní příznivci a příznivci florbalu zvlášť,

Jak se stalo již tradicí, naše škola se zúčastnila Regionální školní florbalové ligy. 15 soupeřů bojuje ve dvou divizích, Kralupská a Mělnická. První čtyři ze základní skupiny následně postupují do play off, kde se již bojuje o vítězství v celé lize.

Jak naši věrní fanoušci vědí, tak jsme letos obhajovali loňské prvenství, což bývá velmi obtížné. Nicméně věřili jsme si.

První zápasy ve skupinách začaly v říjnu loňského roku….. Tým ztratil s odchodem deváťáku značnou část svého složení, ale mladí hráči chtěli ukázat, že nedostali důvěru trenéra pro nic za nic. Na soupeře jsme naběhli tvrdě a zařadili rovnou vyšší rychlostní stupeň. První vítězství nad ZŠ Velvary 6:4, druhé vítězství nad ZŠ Generála Klapálka 6:3…. body byly doma.

Listopad je tady a liga pokračuje. Byli jsme namlsaní z minulých zápasů a hladoví po dalších bodech. ZŠ Třebízského vzdorovala chvíli. Jejich trápení jsme ukončili vítězstvím 6:4. Pak přišlo GFP Neratovice, těžký soupeř. Po litém boji jsme v závěru prohráli nejtěsnějším možným výsledkem 3:4. První prohra, první zklamání, ale hráli jsme dobře.

Je před Vánocemi. Na dárky nemyslíme, možná tak na ty v podobě vstřelených gólů a získaných bodů. Prostě si chceme zpříjemnit konec roku. A daří se, štěstí nám přeje. V prosincových zápasech bereme body ZŠ Václava Havla 4:3, a pak si vezmeme další tři od ZŠ Komenského 3:2. Vánoce budou hodně povedené a my si je užijeme na prvním místě tabulky divize Kralupy nad Vltavou. POZOR Obříství útočí.

Rok 2017 je tady. Liga se ptá: „Copak si dělal přes Vánoce, zdali pak si se nepřejídal?“  No snad ne my. Do prvního zápasu v lednu naběhneme s plnou parádou a ZŠ Velvary posíláme domů s výplatou 6:1. Čeká nás ZŠ Generála Klapálka. Už jsme je loni porazili…..pojďme na ně. Ale ouha, každý den není posvícení. Stále doháníme jednogólové náskoky soupeře. Nakonec nám uniká o dva góly a my si připisujeme první letošní prohru 3:5. Padáme na třetí místo v tabulce. Rozdíly jsou minimální. Jeden bod na první místo a pouze o skóre za druhým.

Únor. Prostě musíme vyhrát. Na ZŠ Třebízského umíme a zapisujeme tři body, vítězství 6:4. S GFP z Neratovic se nám minule moc nedařilo. Tvrdý soupeř nám nic nedaruje, ale my prostě chceme více. Jo jo jo, vítězství je naše, 5:4. Jediné co nám kazí náladu je velký příděl gólů co si vezeme domů. Kazí nám to skóre…..uff.  Nicméně první dvě družstva, která jsou před námi, také nezaváhala, zůstáváme třetí pouze o jeden bod.

Před námi jsou poslední dva zápasy v základní skupině. Pořád máme šanci být první, nebo druzí. Základem je vyhrát oba zápasy. Tuhle práci za nás nikdo neudělá. První zápas je přímý souboj s druhým v pořadí. Do zápasu vstupujeme s tím, že chceme vyhrát. Ale všechno je špatně. Soupeř nás přehrává skoro ve všech činnostech. Drží nás brankář. Prohra 2:4 nám bere vítr z plachet. První ve skupině už nebudeme. Zbývá teoretická šance alespoň na druhé místo, ale to už my nemůžeme ovlivnit. Odcházíme skleslí do šaten. Tak takhle by to nešlo. Probíhá jednosměrná diskuze ve směru trenér hráči. Kluci jdou na párek v rohlíku, a pak pošlou domů v obálce poskládanou ZŠ Komenského. Vítězství 6:4.

Ve skupině končíme třetí, jeden bod na druhého a čtyři body na prvního. Čeká nás finálové play off, kam postoupili čtyři nejlepší z každé divize. Tady už půjde o všechno.

Je 4. května ráno a objednaný autobus, ve kterém jede celý tým a s ním 20 fanoušků, veze také velký putovní pohár pro vítěze celé ligy. My jej, ale chceme vézt i zpátky!!! Jako třetího umístěného v základní skupině divize Kralupy n. V. nás čeká soupeř, který skončil na druhém místě základní tabulky divize Mělník. V prvním zápase jde o všechno. Pokud vyhrajete, čekají vás další minimálně dva zápasy, buď o finále a pak o zlato nebo o bronz. Prostě první zápas je skoro všechno nebo smrt. Všichni víte, jak to je. Může se stát cokoli. Play off je prostě úplně nová soutěž.

 Soupeře neznáme a nevíme, jak hraje. Motivace je ale velká….všichni chtějí vyhrát, nálada je skvělá. Jdeme si to hlavně užít, alespoň tak se to říká:-) Nastupujeme na hřiště. Proti nám stojí hráči ze ZŠ J. Seiferta. Začala mela. Soupeř nám vnutil svoji hru a my jsme nevěděli, jak na ně. Pravidelně se točily jejich dvě skvělé čtyřky, které dokázali bránit jen naši nejlepší hráči. Skóre začalo narůstat 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5……. černý den pro nás. Naši nejlepší hráči toho měli plné kecky, protože strávili na hřišti poměrně více času než při běžném zápasu. Spokojený soupeř trošku povolil v soustředění, a tak jsme stačili zkorigovat na 2:5. Více jsme udělat nemohli. Kluci to nevdali a bojovali do konce. Fanoušci byli skvělí, ale ani jejich vytrvalý pokřik neumořil soupeře. Byli lepší. Podáním ruky to uznali i naši hráči. Play off pro nás skončilo. Letos vítězství neobhájíme…..pohár si odveze nový majitel.

DÍKY KLUCI!

Složení týmu: Jakub Sklenář (C), Josef Švec, Tomáš Vrtiška, Vít Kouba, Jakub Lichner (G), Pavel Kejla (G2), Josef Šulc, Martin Beneš, David Kryšpín, David Pešta, Svatopluk Šenk (trenér)

Statistika:

tým 3 v základní skupině Kralupy n. V.

Jakub Sklenář – 7 neproduktivnější hráč celé ligy

Josef Šulc – 8 neproduktivnější hráč celé ligy

Tomáš Vrtiška - 15 neproduktivnější hráč celé ligy

 

Nakonec ještě jedna smutná zpráva. Z ligy a především z posledního turnaje zde měla být celá reportáž. Nicméně zradila nás technika a přístroj již nechce vydat to, co na něj bylo zaznamenáno. V letošním roce to bude bez obrázků a videa.

                                                                               S pozdravem Váš sportovní komentátor Konrád Spatrakus