info zš obříství

Dýně - projekt ŠD

     Projekt dýně ve školní družině má každoročně velký úspěch, je úžasné pozorovat ty malé človíčky, při dobývání dužniny velkého kulatého plodu. Někteří s vydlabáváním zápasí, až se lžíce ohýbají, jiní  se do toho pustí s holýma rukama. Občas jsme tu mazlavou dužninu měli až v hlavě, ale nic nevadí, když dílo je teprve v půli. Poté, co byly dýně vydlabány a že jich bylo, něco kolem 55 kusů, jsme začali vyřezávat dle přání dětí různé obličeje a tvary. Společně jsme hotová dýňová strašidýlka uložili na výstavku do atria. Do každé dýňové hlavy jsme vložili svíčku. Druhý den ráno, když šly ostatní děti do školy, mohly se pokochat krásnou podzimní výzdobou. 
     Tímto děkujeme všem rodičům za spolupráci s obstaráním dýní pro jejich děti.
                                                                Přejeme krásné dny.
                                                                                                                      Jitka Dvořáková a Hana Bílá