info zš obříství

Adventní čas v 1. třídě

Dobu adventu si prvňáčci užili v nazdobené třídě, kde nechyběl adventní věnec, betlém, barborka ve váze a později i stromeček. Celý měsíc se žáci dozvídali něco z tradic a vánočních zvyků, například proč se trhají barborky a hází střevícem, proč si lidé dávají šupiny z kapra pod talíř atd.

Děti si též připomněly, že v zimě je třeba více pečovat o volně žijící zvířata. V hodinách pracovní a výtvarné výchovy si alespoň na papíře vyrobily krmítka pro ptáčky. Aby nebyla zima ani jim samotným, namalovaly si čepice a rukavice. Pro rodiče vytvořily pěkné přání k Vánocům v podobě kapra.

Mimo vánočního výletu se ještě žáci zúčastnili nápadité výtvarné dílny, kterou pro celý 1. stupeň objednala paní učitelka Flíčková. Zde si vyzdobili skleněnou kouli na stromeček. Měli také premiéru na vánočním vystoupení pro rodiče i pro školu, které se moc povedlo.

Závěrem si děti užily třídní besídku s ochutnávkou vánočky od paní učitelky a od paní Válka, pan Proks přinesl dětem ochutnat italskou specialitu Panettone. Nechybělo ani domácí cukroví, koledy, dárečky. Věřte tomu nebo ne, prvňáčkům přišel dopis od Ježíška. A to přímo z Božího Daru!

Potom se už všichni mohli rozběhnout domů užít si krásné Vánoce.